TKO.pl : Marcin Kulasek: Ziobro zawinił, Morawieckiego powieszą?

Wreszcie minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro przyznał to, o czym piszę od kilku miesięcy, że Polska w ramach KPO nie dostanie ani złotówki.  Boję się, że zrealizuje się także drugi scenariusz, o którym także już pisałem, że UE zablokuje Polsce wypłaty w ramach wieloletniej perspektywy. Wszystko dlatego, że pan Ziobro uparł się przy deformie wymiaru sprawiedliwości i ani myśli ustąpić.

Minister Sprawiedliwości i premier polskiego rządu ślą sobie przez media serdeczności i bawią się w to kto kogo wykluczy z rządu, a Polska wciąż nie otrzymała środków w ramach KPO. I nie otrzyma. „Od początku mówiłem, że pieniędzy z KPO nie będzie. Niemcy toczą grę o to, aby Donald Tusk wrócił do rządu w Polsce, ponieważ chcą mieć rząd, który będzie realizował ich cele, rząd kolonialny w Polsce. I dlatego blokują KPO” – powiedział w sobotę pan Ziobro. Dorzucił też, że dziwi się, iż „polski rząd ustępował przez dwa lata”. „Ten scenariusz, który dzisiaj się dzieje, był oczywisty dla mnie i Solidarnej Polski. Przestrzegaliśmy przed nim. Polityka niestety jest brutalna i za tymi gołosłownymi, pięknymi hasłami o praworządności kryły się brutalne cele polityczne” – stwierdził minister. W ten sposób zaatakował swojego szefa, premiera rządu, wytykając mu, że to z jego winy, ponieważ zgodził się na mechanizm warunkowości, Polska nie otrzymuje środków.

Warto przypomnieć, że kilka tygodni temu podwładny pana Ziobry Janusz Kowalski   wprost mówił: „Jeżeli premier do 31 grudnianie uzyska pieniędzy z KPO, to powinien honorowo podejść do sprawy i podać się do dymisji”. Na nic zdała się uchwała Rady Ministrów o skuteczniejszym realizowania wspólnej polityki rządu. W dokumencie przyjętym kilka tygodni temu napisano, że Rada Ministrów wskazuje wszystkim ministrom wchodzącym w jej skład, że zobowiązani są do realizowania wspólnej polityki ustalonej przez Radę Ministrów. Jak zaznaczono, zgodnie z zapisami ustawy o Radzie Ministrów „każdy członek rządu reprezentuje w swoich wystąpieniach stanowisko zgodne z ustaleniami przyjętymi przez rząd, które ma charakter wiążący i nie może być publicznie kwestionowane”.

No to pan Ziobro właśnie nam pokazał, że on ma swoją własną politykę i polityki rządu Morawieckiego realizować nie będzie Nic sobie też nie robi z krytycznych uwag pod jego adresem, które w jednym z wywiadów wygłosił premier Morawiecki: „Reforma wymiaru sprawiedliwości jest konieczna; żałuję, że do tej pory tak niewiele udało się Ministerstwu Sprawiedliwości wykonać” – ocenił pracę Ziobry premier.

Wygląda więc na to, że z powodu cynicznej gry Zbigniewa Ziobry i upartym trwaniu przy deformie wymiaru sprawiedliwości Polska nie tylko nie dostanie środków z KPO, ale także zostaną wstrzymane wypłaty dla Polski z wieloletnich ram finansowych UE na okres 2021–2027. Co więcej cała awantura może skończyć się tym, że Ziobro zawinił, a Morawieckiego powieszą, czyli nastąpi zmiana na fotelu szefa rządu, w którym to ogon kręci psem. Trzeba tylko mieć nadzieję, że Polacy znudzeni tym cyrkiem w rządzie wreszcie odbiorą PiS władzę i przekażą ją opozycji. Ten moment zbliża się wielkimi krokami.

Marcin Kulasek, Poseł na Sejm RP, Sekretarz Generalny Nowej Lewicy

 

Więcej na TKO.pl 

https://tko.pl/152409,2022,09,05,marcin-kulasek-ziobro-zawinil-morawieckiego-powiesza-opinia