Sekretarz Generalny Nowej Lewicy i Poseł na Sejm RP.
Marcin Kulasek Blog

Nazywam się Marcin Kulasek. Jestem Posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i Sekretarzem Generalnym Nowej Lewicy.

Zapraszam do lektury mojego, nie tylko politycznego, bloga


Sekretarz Generalny Nowej Lewicy i Poseł na Sejm RP.
Marcin Kulasek Blog

Nazywam się Marcin Kulasek. Jestem Posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i Sekretarzem Generalnym Nowej Lewicy.

Zapraszam do lektury mojego, nie tylko politycznego, bloga


Media społecznościowe

© 2019 Marcin Kulasek
Projekt i wykonanie: Gruba Czerwona Mysz

Gazeta Prawna: Kulasek: Lewica po konsultacjach przygotuje poprawki do Polskiego Ładu

Będziemy popierać te rozwiązania, które są dobre dla obywateli, a nie dla jakiejś partii – powiedział w środę sekretarz generalny Nowej Lewicy Marcin Kulasek. Dodał, że Lewica po konsultacjach społecznych przygotuje poprawki do projektu podatkowego złożonego w ramach Polskiego Ładu.

Zaznaczył, że projekt, który proponuje Ministerstwo Finansów jest złożony.

„Jako Lewica z jednej strony w swoim programie od 2015 r. mamy podniesienie kwoty wolnej od podatku do wysokości dwunastokrotności płacy minimalnej czyli odpowiednio będzie to ok. 30 tys. zł. Z drugiej strony nie mamy podniesienia obciążeń dla przedsiębiorców szczególnie w czasie pandemii, dlatego w ramach konsultacji społecznych będziemy wypracowywać nasze stanowisko co do konkretnego każdego rządowego projektu„- zapowiedział Kulasek.

Dodał, że Lewica zawsze podkreślała, że będzie „popierać te rządowe rozwiązania, które są dobre dla obywateli i obywatelek, a nie dla jakiejś partii”. „Pod tym kątem będziemy recenzować Polski Ład i od tego będzie uzależnione nasze poparcie dla konkretnych rozwiązań”- zapowiedział.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które mają wygenerować 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

W poniedziałek wieczorem Ministerstwo Finansów udostępniło projekt przepisów podatkowych w ramach Polskiego Ładu. W projekcie znajduje się m.in. propozycja wprowadzenia 9-procentowej składki zdrowotnej, której nie będzie można odliczyć od podatku – temu rozwiązaniu sprzeciwia się współtworzące koalicją rządową Porozumienie wicepremiera Jarosława Gowina.

Kulasek-facebook-2 Kulasek-twitter-2 Kulasek-mail-2

© 2015 Marcin Kulasek
Projekt i wykonanie: Fat Red Mouse